1813 Run
Op 10 september 2025, Werelddag Suïcidepreventie (WSPD), organiseren we de 1813 Run. Het doel is om samen minstens 1813 km te lopen. Op deze manier vragen we - op een sportieve manier - aandacht voor de preventie van zelfdoding.

De 1813 Run vindt plaats aan de Watersportbaan in Gent.
Je kan kiezen om 5, 10 of 15 km te lopen. Je kan er ook voor kiezen om 2,5 of 5 km te wandelen.
Het startschot wordt gegeven om 18u30. Loop je liever niet mee? Supporters zijn ook welkom!
Waarom een loopevent?
Onderzoek toont aan dat er een link is tussen bewegen en je beter in je vel voelen. Bewegen vermindert stress, zorgt voor betere slaap en meer mentaal welbevinden.
Ook weten we dat sociaal contact en samen zijn beschermende factoren zijn die het risico op zelfdoding doen afnemen. Op de 1813 Run lopen we samen. Het is dus geen wedstrijd, maar wie wil kan wel hun tijd raadplegen.
Schrijf je in via onderstaande knop.
Help jij ons aan zoveel mogelijk deelnemers?
- Loop samen met familie, vrienden en kennissen. Een nauwe band met naasten zorgt voor sociale steun, meer veerkracht en een beter mentaal welzijn.
- Maak van de 1813 Run je bedrijfsuitstap. Ook op het werk zijn welzijn en gezondheid belangrijk. Daag je werknemers uit om mee te lopen en toon samen dat jullie de preventie van zelfdoding steunen.
- Spread the word en deel ons event op sociale media.