Ga verder naar de inhoud

Deel jouw ervaringen als naaste van iemand die aan zelfmoord dacht

Geplaatst door: VLESP
4/12/2024

Naasten van mensen die aan zelfmoord denken, spelen vaak een belangrijke rol in de ondersteuning van deze persoon. Anderzijds is iemand met suïcidale gedachten ondersteunen niet altijd evident en kunnen naasten zelf ook noden ervaren.

Naasten nodenbevraging rekrutering

Om een beter zicht te krijgen op de noden en ervaring van naasten voert het Vlaams Expertisecentrum Suïcidepreventie (VLESP) momenteel een nodenbevraging uit. Naasten, maar ook nabestaanden, kunnen hieraan deelnemen. Zo wordt jouw stem als nabestaande en jouw toenmalige noden, meegenomen om het het ondersteuningsaanbod voor naasten te verbeteren.

Wie kan deelnemen? Iedereen die de voorbije 3 jaar in de omgeving geconfronteerd werd met iemand die aan zelfdoding denkt / dacht, een poging ondernam of overleed door zelfdoding. Deelnemers moeten wel minstens 16 jaar zijn.

Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 20 minuten.

Meer nieuwsartikels

Werelddag voorbeeld pin

1813 Run 2025

VLESP - 21/03/2025

Op 10 september, Werelddag Suïcidepreventie (WSPD), organiseren we de 1813 Run. Het doel is om samen minstens 1813 km te lopen. Loop jij mee voor de preventie van zelfdoding?

Afbeelding Netwerken

Help mee aan betere zorg voor suïcidale personen

VLESP - 10/03/2025

Om de zorg(continuïteit) voor mensen met suïcidegedachten te verbeteren, loopt momenteel een onderzoek naar de ervaringen van zorggebruikers en hun naasten. Lees meer over het onderzoek en hoe jij kan deelnemen.

1

Pilot Training voor hulpverleners die nabestaanden na zelfdoding begeleiden

Werkgroep Verder - 29/11/2024

Gezocht: hulpverleners die nabestaanden na zelfdoding therapeutisch ondersteunen voor een tweedaagse pilot training. In preview krijg je de nieuwe opleiding waar er interactief aan de slag wordt gegaan met de meest evidence-based methodieken die specifiek zijn gecreëerd rond rouwen na zelfdoding.