Ga verder naar de inhoud

Deel jouw ervaringen als naaste van iemand die aan zelfmoord dacht

Geplaatst door: VLESP
4/12/2024

Naasten van mensen die aan zelfmoord denken, spelen vaak een belangrijke rol in de ondersteuning van deze persoon. Anderzijds is iemand met suïcidale gedachten ondersteunen niet altijd evident en kunnen naasten zelf ook noden ervaren.

Om een beter zicht te krijgen op de noden en ervaring van naasten voert het Vlaams Expertisecentrum Suïcidepreventie (VLESP) momenteel een nodenbevraging uit. Naasten, maar ook nabestaanden, kunnen hieraan deelnemen. Zo wordt jouw stem als nabestaande en jouw toenmalige noden, meegenomen om het het ondersteuningsaanbod voor naasten te verbeteren.

Wie kan deelnemen? Iedereen die de voorbije 3 jaar in de omgeving geconfronteerd werd met iemand die aan zelfdoding denkt / dacht, een poging ondernam of overleed door zelfdoding. Deelnemers moeten wel minstens 16 jaar zijn.

Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 20 minuten.

Meer nieuwsartikels

Werelddag Suïcidepreventie: VLESP Media Award gaat naar Taboe

VLESP - 10/09/2026

Op 10 september is het Werelddag Suïcidepreventie en reiken we de VLESP Media Award uit. Doe mee met onze acties.

Volg een vorming dit najaar

VLESP - 31/08/2026

Sterk staan in suïcidepreventie? VLESP geeft dit najaar verschillende vormingen over onze tools en interventies.

Werelddag Suïcidepreventie: draag het lintje

VLESP - 29/06/2026

Op 10 september is het Werelddag Suïcidepreventie. Op die dag dragen we het oranje-gele lintje om samen de stilte en het stigma over zelfdoding te doorbreken. Lees hier hoe jij aan je lintje geraakt.