Ga verder naar de inhoud

Wandel jij met ons mee?

Geplaatst door: Werkgroep Verder
31/03/2024

Op zondag 5 mei 2024 is iedereen die iemand dierbaar verloor aan zelfdoding van harte welkom op de jaarlijkse Meiwandeling van Werkgroep Verder na Zelfdoding.

Meiwandeling

Meiwandeling 5/5/2024

Samen gaan we verder... In stilte of in gesprek met lotgenoten maken we samen een wandeling van vijf kilometer doorheen domein De Gavers te Harelbeke en houden we even stil voor een betekenisvol ritueel. Een moment van verbinding met onze overleden dierbaren maar ook met elkaar.

Praktisch:

  • 14u start wandeling
  • Herdenkingsritueel
  • 17u einde wandeling

Deelname is gratis, we vragen je wel om vooraf in te schrijven om ons herdenkingsmoment voor te bereiden.

Meer nieuwsartikels

Schermafbeelding 2024 11 29 om 15 29 39

Deel jouw ervaringen als naaste van iemand die aan zelfmoord denkt

VLESP - 4/12/2024

Naasten van mensen die aan zelfmoord denken spelen vaak een belangrijke rol in de ondersteuning van deze persoon. Anderzijds is iemand met zelfmoordgedachten ondersteunen niet altijd evident en kunnen naasten zelf ook noden ervaren. Om een beter zicht te krijgen op de noden en ervaringen van naasten voert het Vlaams Expertisecentrum Suïcidepreventie (VLESP) momenteel een nodenbevraging uit.

1

Pilot Training voor hulpverleners die nabestaanden na zelfdoding begeleiden

Werkgroep Verder - 29/11/2024

Gezocht: hulpverleners die nabestaanden na zelfdoding therapeutisch ondersteunen voor een tweedaagse pilot training. In preview krijg je de nieuwe opleiding waar er interactief aan de slag wordt gegaan met de meest evidence-based methodieken die specifiek zijn gecreëerd rond rouwen na zelfdoding.

VLESP Media Award nieuws

Charlie Dewulf ontvangt VLESP Media Award

VLESP - 19/11/2024

Vandaag reikte het Vlaams Expertisecentrum Suïcidepreventie (VLESP) de VLESP Media Award uit. Deze award beloont mediamakers die zelfdoding op een zorgvuldige en hoopgevende manier aan bod laten komen in hun werk. Dit jaar gaat de award naar Charlie Dewulf en hun webreeks ‘Liefdestips aan mezelf’.